Sociální pomoc

18. června 2008 v 10:17 | Eva Vejrostková
Mezi členy Svazu důchodců přišla paní Hana Sochorovská, referentka oddělení sociální pomici Magistrátu České Budějovice, aby informovala seniory o změně zákona o sociálních službách, platným od 1.1.2007.
Toto oddělení odboru sociálních služeb poskytuje zdarma poradenskou činnost i pomoc v sociálních problémech. Pokud je občan zdravotně postižený, může obdržet od státu příspěvek na péči podle stupně postižení. Když nemocný zůstává ve svém domácím prostředí, může si sjednat pomoc např. s hygienou, oblékáním, podáváním léků, nákupem atd. Takové asistenční služby za úplatu poskytuje například Charita, Červený Křít, Krajská pečovatelská služba a další, ale také mohou pomáhat rodinní příslušníci nebo známí lidé. Klient o tyto služby požádá a vše se děje na základě dohody.
Dále hovořila paní Sochorovská o domovech pro seniory ve městě, jaké jsou podmínky pro umístění i jaké jsou také změny podle nového zákona. V těchto objektech se také poskytují za úplatu tzv. odlehčovací služby, kde je buď klient od rána do odpoledne, nebo eventuelně na více dní (maximálně na 3 měsíce - podle kapacit domova).
Ještě se autorka přednášky zmínila, že na úřadě Jihočekého kraje je zdarma právní poradna, která je pro klienty otevřena každou středu v 1.patře od 14-18 hodin.
Následovala rušná beseda o bydlení, stravování i dalších službách se zvýšením cen v nynějších penzionech s pečovatelskou službou a co vše se má změnit do 3 let přijetím nového zákona.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama