Den seniorů

11. října 2008 v 10:02 | Eva Vejrostková
Dne 1. října se konalo v DK Roudné setkání členů Svazu důchodců ke Dni seniorů. Pořad zahájil předseda městské organizace Ing. Rudolf Řežábek krátkým proslovem, kde popřál všem přítomným zdraví a pohodu. V dalším programu vystoupil náš ženský pěvecký soubor Rozmarýn se svými pěknými písničkami, tentokrát pod vedením paní Anny Postlové.
Pozvaný pan Mgr. Rudolf Vodička, náměstek primátora, poděkoval souboru za jeho vystoupení a popřál všem seniorům k jejich svátku pěkné pobavení. Pan náměstek pochválil výstavku
ručních prací, jak členek Českého Červeného Kříže z Vrcova u Borovan, tak i našich šikovných členek. Hovořil též o důležitosti pečovatelské služby, kterou provozuje magistrát i další organizace. Potom již zahrála a zazpívala k poslechu i tanci oblíbená dvojice H+H - Honza a Hanka.
Představitelé Českého Červeného kříže Vracov - Borovany se zúčastnili na pozvání také tohoto setkání. ČČK Vracov má celkem 54 členů a členek. Předsedkyně paní Marie Donátová a členka p. Zdenka Pavelcová hovořily, že jejich členky zpracovávají zdarma např. ponožky pro mentálně a zdravotně postižené v Raby u Pardubic, malé bačkůrky a čepičky pro kojenecký ústav Svitavy. Dále šijí pro kojenecké oddělení českobudějovické nemocnice podložky do inkubátorů , jakož i malé bačkůrky a čepičky. Mimoto vyrobily 110 panenek (cena jedné 600 Kč) a výnos věnovaly na očkovací látky pro děti do rozvojových zemí Afriky. Je otázkou, zda by nebylo načase začít shromažďovat peníze na očkovací látky pro děti v Česku. To vše dělají úplně zdarma, za což jim patří dík.
Pointou oslav Dne seniorů byla cesta městskou hromadnou dopravou z Roudného. Rozveselení senioři a hlavně seniorky zpívali celou cestu až na nádraží v Českých Budějovicích. Vědět to pan ministr Nečas, snad nám sebere i těch 470 Kč, které nám v srpnu přidal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama