U hejtmana

23. října 2008 v 17:59 | Jiří Polánský
Dne 14. října 2008 přijal zástupce důchodců z Jihočeského kraje jihočeský hejtman Jan Zahradník. Neděláme si iluze, že hlavním důvodem přijetí u hejtmana nebyly blížící se krajské volby, ale zájem o problémy důchodců. Přesto jsme ocenili, že pan hejtman během hodinového setkání, při kterém důchodci dostali i drobný dárek - upomínkové předměty, neprováděl nějakou výraznou předvolební masáž, ale celkem podrobně informoval o práci krajského zastupitelstva. Zvláště nás potěšilo, že krajské zastupitelstvo pod jeho vedením se snaží jednat věcně, bez politického fanatismu a rozdělování stran na hodné a zlé. Zhruba po půl hodině se dostalo i na připomínky a dotazy seniorů. Dostalo se přirozeně jen na ty nejrychlejší a nejpřipravenější. Je škoda, že na nás pan hejtman neměl více času.
V této souvislosti je třeba připomenout, že Městská organizace Svazu důchodců pozvala na svou schůzi zástupce ČSSD a KDU-ČSL, kteří představili své volební programy do krajských voleb. Bylo by jen dobře, kdyby si politické orgány našly pro důchodce čas nejen před volbami, ale i v mezivolebním období. Vždyť jestli vázne dialog mezi voliči a zvolenými, pak pro voliče - důchodce to platí dvojnásob. Až z toho někdy vzniká dojem, že důchodce je občanem druhé kategorie.
Na závěr setkání s hejtmanem jsme si mohli prohlédnout pracovnu hejtmana, zasedací místnost rady kraje a zasedací místnost "secese", která slouží reprezentativním účelům. Za setkání s důchodci za nás všechny poděkoval panu hejtmanovi předseda Jihočeské krajské rady Svazu důchodců pan Václav Minařík.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama