Zájezd do Pasova

13. října 2008 v 8:37 | Eva Vejrostková
Členové českobudějovického Svazu důchodců odjeli 8. října ráno do Pasova, kde je přivítala prezidentka Bavorsko-české společnosti paní Brigitte Kohl, pan Konvalin a představitel pasovského magistrátu pan Dupper. Setkání se též zúčastnil náměstek primátora města České Budějovice, pan Mgr. Rudolf Vodička. Ve Starém pivovaru čekal účastníky od magistrátu Pasov dobrý oběd. Zážitkem pak byla dvouhodinová projíždka po Dunaji za 11 eur modení lodí Krystal.
Odpoledné se pak všichni sešli společně s členy společnosti v útulném penzionu v městečku Kellberg na přátelské besedě. Večer se pak vrátili domů. Překrásné počasí ještě znásobilo radost s dobře prožitého dne.
Zajímavý klubový pořad Svazu důchodců byl opět 7. října, kdy pan předseda Ing. Rudolf Řežábek pozval pana Ing. Václava Kříže, aby seznámil členy s včelařstvím.
Jak řekl autor hned ze začátku přednášky,že kdyby nebyli včelaři, tak by včely vyhynuly. A přitom je to hmyz užitečný a pro lidstvo i přírodu důležitý. Činnost včelaře je nákladná a hlavně náročná na čas. Ale tím, že včely dávají med, tím včelaře inspirují k další práci a musí to být svým způsobem koníček. Med je jedná z nejkvalitnějších potravin a proto se včelařství ve světě udržuje.
V další části své přednášky pan inženýr vyprávěl vše o životě včel, jak je vše důmyslně organizováno. Bylo to pěkné odpoledne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama