Zasedání Jihočeské krajské rady Svazu důchodců ČR

17. listopadu 2008 v 10:02 | Eva Vejrostková
6. listopadu 2008 se konalo v penzionu Nerudova ulice zasedání Krajské rady Svazu důchodců ČR, České Budějovice.
Program řídil pan předseda Václav Minařík. Přítomní byli místopředsedové pan Mikula, pan Mgr. Dolejš, členové KR pan Ing. Řežábek, předseda MěO Č. Budějovice, paní Nováková, paní Petrová, z Prachatic paní Hrůzová, z Třeboně paní Bašková a ze Suchdola paní Benešová. Za revizní a kontrolní komisi předsedkyně paní Sýkorová a členky paní Tampírová a paní Kadlecová.
Na zasedání byly též pozvány k vyznamenání dlouholeté členky SD paní Ing Zítková, paní Korecká, paní Jiránková, paní Tomášková a paní Vejrostková.
Pan Minařík privítal přítomné a předal slovo paní Novákové, která informovala o programu dne a přečetla zápis z minulého zasedání. Poté pozval pan Minařík významenané členky a s panem Mikulou a panem Mgr Dolejšem jim předal čestné uznání s kytičkou za dlouholetou a dobrovolnou práci pro seniory. Zároveň pan Minařík poděkoval panu Mikulovi a panu Mgr. Dolejšovi za záslužnou práci a veškerou činnost pro SD. Vyznamenané byly mimo shora uvedené členky též paní Kadlecová a paní Benešová.
Následoval další bod programu, ve kterém informoval pan Minařík o volbách, setkání u jihočeského hejtmana a podrobně hovořil o celostátním sjezdu Svazu důchodců v Praze. Předsedou SD ČR byl zvolen pan Ing Pospíšil z Frýdku-Místku a místopředsedkyní paní Hana Němcová.
V dalším proslovu hovořil pan Mikula o založení naší organizace, o činnosti ve prospěch členů, o legislativních záležitostech, o spolupráci s ostatními organizacemi a zamyslel se i nad nynější situací. Musíme reagovat na dnešní podmínky a snažit se pracovat co nejlépe.
Pan Mgr. Dolejš také informoval o jednání na pražském sjezdu i o stávající situaci. Mimo jiné řekl, že si váží práce všech členů, kteří dobrovolně něco dělají pro SD a také že je třeba úcta člověka k člověku!
V diskuzi pak promluvily paní Jiránková, paní Vejrostková, paní Hrůzová, paní Benešová co vše jim členství ve Svazu důchodců poskytlo. Také pan předseda MěO Č. Budějovice hovořil o činnosti pro Svaz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 H. Němcová H. Němcová | E-mail | Web | 18. listopadu 2008 v 14:44 | Reagovat

Vážení, těší mně, že se nejen krajská rada Jihočeského kraje SDČR, ale i Prachatice a Č. Budějovice objevují na internetu a informují o činnosti organizací SDČR v tomto kraji. Přeji Vám hodně úspěchů v další činnosti, opravdu je dobré pracovat pro druhé a naplňovat heslo SDČR Důchodci důchodcům, aby člověk nebyl sám. Mám s tím vlastní zkušenosti jako předs. kraj. rady Středočeského kraje SDČR a nabízím na našem webu výměnu zkušeností - http://www.sdcr-stc.estranky.cz  .

                               Němcová

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama