Fotografická soutěž Náš život v Evropě

16. srpna 2013 v 13:02
Informační středisko Europe Direct České Budějovice ve spolupráci s Akademickým klubem třetího věku Aktiv, o.s. vyhlašují v rámci Evropského roku občanů 2013 fotografickou soutěž
Náš život v Evropě
Úkolem je zachytit neobvyklé životní situace evropských občanů a práv, která přináší evropské občanství. Soutěž je určena amatérským fotografům. Účastníkem fotosoutěže může být fyzická osoba bez rozdílu věku, která se přihlásí do soutěže zasláním fotografie na dané téma.
Velikost delší strany snímku min. 3000, max. 5000 obrazových bodů
Autor uvede své jméno, název fotografie a typ fotoaparátu, kterým byl snímek pořízen
Účastník zašle do 30.11.2013 e-mailem na adresu europedirect@kraj-jihocesky.cz
max. 3ks fotografie spolu s kontaktními údaji.
Fotografie jsou přijímány i v tištěné podobě max. 30x40 cm.
1. cena je fotoaparát
Rok 2013 byl Evropskou unií vyhlášen Evropským rokem občanů. Před dvaceti lety byl v Maastrichtské smlouvě poprvé položen právní základ občanství EU.
Evropský rok letos poukáže na to, co EU občanům již přinesla, zdali byla naše očekávání splněna a které překážky je třeba ještě překonat.
Evropský rok občanů 2013 je věnován právům, která automaticky požíváte v případě, že jste občanem některé z členských zemí Evropské unie. Každodenně tak těchto práv může využívat celkem 500 milionů Evropanů. Obrovský význam však mají rovněž pro evropské hospodářství. Budou-li občané zemí EU lépe obeznámeni s právy, která pro ně vyplývají z evropského občanství, a budou-li je lépe chápat a využívat, bude to přínosem nejen pro ně samé, ale i pro hospodářství Unie a celou společnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama