Informace z jednání výboru městské organizace

11. září 2013 v 14:24 | Jiří Polánský
Výbor Městské organizace Svazu důchodců se sešel na své první poprázdninové schůzi 9. 9. 2013. Z titulu své funkce se ho zúčastnil i předseda Jihočeské krajské rady SDČR pan Mgr. Jiří Dolejš. Bylo to pro všechny členy výboru milé překvapení, protože až dosud se pan Mgr. Jiří Dolejš i další členové rady setkání se zástupci naší organizace vyhýbali. Svědčí o tom moje vykázání z jednání krajské rady dne 4. 4. 2013, kam jsem šel s písemným pověřením za omluveného pana Škodu. Pozval jsem i paní Hrůzovou, předsedkyni městské organizace v Prachaticích na besedu s předsedou ÚR SDČR Ing. Pospíšilem, ale ta to odmítla. Zatím je krajská rada zalezlá ve své radě jako jezevec ve své noře, kde se vzájemně poplácává po ramenou, jak je dobrá.
Hned v úvodu jsme si s panem Dolejšem vysvětlili, že jeho výmluva neúčasti na našich členských schůzích kvůli tomu, že na ně nebyl pozván, neobstojí. Pan Dolejš byl na naše výroční členské schůze delegován krajskou radou a tudíž bylo jeho povinností se zúčastnit nebo se aspoň omluvit. Neudělal ani jedno ani druhé. Vysvětlili jsme si, že se zvou hosté, delegáti se přijímají. Pan Dolejš přislíbil, že se podle toho zachová.
Ing. Prášil uvedl, že jednání krajské rady ve vztahu k naší organizaci je poznamenáno porušováním Stanov, polopravd, překrucováni faktů i vyslovených lží. Z jedné jsem pana Dolejše hned usvědčil. V návaznosti na moji kritiku tandemu Minařík - Mikula na krajské konferenci mi pan Dolejš napsal, že tento tandem je můj výmysl a moje tvrzení, že se tento tandem přesunul do nově utvořené krajské rady seniorů, se nezakládá na pravdě. To jsem mu vyvrátil předložením kopie novinového článku, kde je na fotografii zakládajících členů rady seniorů i pan Mikula a rovněž jsem ho odkázal na webové stránky krajské rady seniorů, kde je pan Mikula uveden jako člen rady. Tak kde je pravda a kde je lež? Pan Dolejš mi odpověděl, že ho situace v krajské radě seniorů nezajímá a to ho krajská rada SD dne 7. 7. 2013 spolu s panem Minaříkem delegovala za člena krajské rady seniorů.
O obsahu jednání krajské rady SD 7. 7. 2013 informoval místopředseda naší organizace a místopředseda krajské rady pan Škoda. Z obsahu vyjímám:
· výmluva p. Dolejše, že nebyl pozván na Seniorskou píseň 2013, se nezakládá na pravdě. Bude mu doloženo opětovným zasláním inkriminovaného e-mailu ze dne 11. 6. 2013.
· krajská rada SDČR potvrzuje delegování Mgr. Jiřího Dolejše a Václava Minaříka za členy krajské rady seniorů. To je důkazem, že pan Minařík byl zvolen do krajské rady seniorů bez mandátu krajské organizace SD. Krajská rada potvrzuje to, co nikdy nebylo.
· vydání Občasníku krajské rady SD bylo posunuto. Krajská rada odmítla příspěvek od městské organizace České Budějovice, který poukazuje jak na úspěchy, tak na problémy, které má organizace s krajskou radou. Pan Dolejš tvrdil, že za problémy si může českobudějovická organizace sama. Zároveň byla p. Dolejšovi předána žádost na ÚR SDČR o finanční příspěvek ve výši 30 000 Kč na Seniorskou píseň.
· městská organizace zpracovala návrh Statutu jihočeské krajské rady SD, který by zamezil manipulacím kolem voleb do krajské rady, a protože krajská rada považuje další připomínky ke Statutu za bezpředmětné, žádá krajskou radu, aby náš návrh projednala a krajská organizace se jím řídila při přípravě a průběhu krajské konference.
Dále výbor projednal a schválil:
· vrácení poloviční ceny zájezdu ze dne 20. 6. 2013 těm členům, kteří se zájezdu nezúčastnili pro tropické teploty z obav o své zdraví
· přechod mobilních telefonů od společnosti TM ke společnosti O2 za výhodnějších cenových a provozních podmínek
· zájezd do Bad Füssingu 28. 11. 2013 a pobyt v Lázních Bechyně ve dnech 4. - 9. 11. 2013
· konání výroční členské schůze v únoru příštího roku.
V závěru si vzal slovo pan Dolejš, který za pomoci obsáhlého svazku vyhledával pasáže z naší vzájemné korespondence a kritizoval mně za použité výrazy. V podstatě tato kritika byla jediným smyslem jeho návštěvy. Odpověděl jsem mu, že rád změním svůj slovník, když krajská rada změní svoje chování. Pan Dolejš nám v závěru poděkoval za dobrou práci a jedním dechem dodal, že vztahy se mnou bude řešit právní cestou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 defends defends | Web | 20. června 2015 v 7:03 | Reagovat

vataonline půjčka :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama