Informace z jihočeské krajské rady SD

5. září 2013 v 16:30 | Jiří Polánský
Výkonný výbor krajské rady (Dolejš, Hrůzová, Škoda, Nováková a Minařík) se sešel 6. června 2013. Z obsahu jednání vyjímám věci, které se týkají naší organizace. Krajská rada zamýšlí vydat Občasník, kterým se chce široce prezentovat v rámci kraje. I naše organizace byla požádána, aby do něj přispěla. Napsal jsem příspěvek, ve kterém jsem pravdivě popsal jak úspěchy naší organizace, tak i špatné vztahy, které máme s krajskou radou. Krajské radě se tento příspěvek nelíbil. Prý se má psát jen o pozitivních věcech, a tudíž příspěvek prý nebude použit. Nevím, kdo a co bude psát o naší organizaci, ale krajskou radu tímto upozorňuji, že jako předseda mám ze zákona právo na odpověď na zkreslenou informaci a hodlám toto právo uplatnit. Paní Hrůzová z Prachatic vyjádřila svou nelibost nad tím, že stále oživujeme minulost, je třeba se dívat do budoucnosti. Ano, oživujeme minulost, protože v krajské radě sedí pan Minařík a paní Nováková na základě zmanipulovaných voleb do krajské rady a pokud tam budou sedět, tak ji oživovat budeme. Jen základní organizace mají právo navrhovat kandidáty do krajské rady. To v případě pana Minaříka a paní Novákové nebylo a proto je jejich členství v krajské radě nelegitimní.
Bezděčně to potvrdil i pan Kotek z Třeboně, který se se jako předseda kontrolní a revizní komise jednání výkonného výboru rovněž zúčastnil. Uvedl, že už před rokem zaslal na ÚR SDČR dopis o problematických vztazích mez KR a naší organizací a dosud na něj nedostal odpověď. Pan Kotek na svoji odpověď marně čeká. Ústřední rada nemůže vyvrátit naše argumenty, a proto raději mlčí.
Plénum krajské rady se sešlo 4. července 2013. Klika kolem pana Minaříka si dobře uvědomuje, že svinstvo, které provedla před krajskou konferencí v roce 2011 (zatajení porady krajské rady s předsedy základních organizací před naší organizací, dopsání Minaříka a Novákové na kandidátku, zatajení kandidátky před naší organizací atd.) je podruhé již neopakovatelné a proto přišla s nápadem založit v Českých Budějovicích další organizaci Svazu důchodců, která by zajistila přítomnost pana Minaříka v krajské radě za všech okolností. Falešně se to vydává za snahu přiblížit organizaci Svaz důchodců členské základně. Skutečnou příčinou je ale snaha zajistit "funkcionářskou nesmrtelnost" pana Minaříka. Argument, že v Praze je v jednom městě víc organizací SD, je vylhaný. Praha je totiž v postavení kraje a tam další organizace zakládat lze zrovna tak, jako v jihočeském kraji.

Pan předseda Mgr. Jiří Dolejš mi již dříve v e-mailu ze dne 12. 3. 2012 sdělil, "naším cílem je sjednocovat naše organizace a nikoliv je rozdělovat." Pokus o rozbití naší organizace založením další organizace SD v Českých Budějovicích usvědčuje krajskou radu z pokrytectví a není to důkaz jediný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama